Logo
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Logo
Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

Mleté mäso je najlepšie, keď si ho pripravíte doma. Prezradíme tipy, ako na to!

Tiež si radi pochutnávate na karbonátkoch, domácich burgeroch alebo napríklad bolonskej omáčke? Potom ste možno neraz riešili úplne zásadnú dilemu - vydať sa pre mleté mäso do obchodu alebo si dať tú námahu a pomlieť ho doma? Máme pre vás niekoľko dôvodov, prečo staviť na druhú spomenutú možnosť. Trebárs v spoločnosti moderných mlynčekov značky Zelmer.
Domáce vs. kupované
Úhľadne poskladané a správnym svetlom nasvietené balíčky mäsa vyzerajú v super a hyper marketoch obzvlášť lákavo. Na obale navyše nájdete celý rad na prvý pohľad dostačujúcich informácií. Ak sa ale na popisky zameriate bližšie, zistíte, že niektoré údaje chýbajú. Nikde sa totiž nedočítate napríklad to, z ako kvalitného mäsa je konkrétny mäsový výrobok pripravený.

Vyhláška definuje mleté mäso ako čerstvé mäso, ktoré je len mechanicky spracované a obsahuje maximálne jedno percento soli. Takých predajcov však na pultoch veľa nie je.

Ak výrobca do mäsa pridá viac soli alebo ďalšie prísady, napríklad rastlinnú bielkovinu, farbivá, arómy a pod., výrobok sa už nesmie nazývať mletým mäsom, ale mäsovým polotovarom. A presne mäsové polotovary sú to, čo v chladiacich pultoch v drvivej väčšine nájdete.

Zelmer mlynček na mäso

Nameľte si mäso doma alebo využite služby miestnych mäsiarov
Ak teda chcete mať istotu, že mleté mäso nebude obsahovať zmes farbív, aróm alebo rastlinnú bielkovinu, oplatí sa uvažovať o domácom spôsobe jeho spracovania, prípadne si mäso nechať namlieť u lokálneho mäsiara, ktorému dôverujete.

Ďalšou prednosťou domáceho mletia je aj to, že doma pomleté mäso si pripravíte z vami vybraného mäsa v ľubovoľnej kombinácii druhov a pomeru. Pri príprave mletého mäsa tak môžete použiť mäso rybie, hydinové, baranie alebo pokojne vnútornosti, ak ich máte radi. Klasickou kombináciou stále zostáva kombinácia hovädzieho a bravčového mäsa a to v pomere pol na pol.

Takto by malo vyzerať správne mleté mäso
A ako by malo správne pomleté mäso vyzerať? Pamätajte, že by malo ísť o homogénnu zmes, ktorá má jasne ružovú až červenú farbu s bielym mramorovaním od tučnejšej zložky. Kvalitná zmes nesmie obsahovať veľké kusy surovín a chudé a tučné zložky musia byť rovnomerne rozložené.

Chystáte sa na mletie doma? Pre mletie strúhanky alebo mäkkých surovín si vystačíte s ručným mlynčekom. Pri mäse sa ale spravidla bez toho elektrického nepohnete (alebo sa pekne nadriete). A tu sa k slovu dostávajú elektrické mlynčeky značky Zelmer, ktoré zvládnu namlieť najrôznejšie druhy mäsa, ale aj zvládnu aj celý rad ďalších činností.

Zelmer mlynček na mäso

Čo všetko dokážu mlynčeky Zelmer?
V závislosti od konkrétneho modelu zvládnu Zelmer mlynčeky tiež strúhanie alebo napríklad škrabanie zemiakov či tvrdých syrov. Pri niektorých modeloch je možné k mlynčeku pripojiť aj kompatibilný odšťavovač alebo lis na ovocie. Ak milujete prípravu a údenie domácich klobás, určite radi využijete možnosť pripojiť k mlynčeku špeciálnu plničku.

Mlynčeky Zelmer sú dodávané vrátane bohatého príslušenstva, ktoré z nich robí plnohodnotného spoločníka moderných domácností. Samozrejmosťou je kovová komora, ktorá sa vyznačuje ľahkou údržbou, rovnako ako obojstranný nerezový nôž s dlhou životnosťou. Nechýbajú ani protišmykové gumové nožičky pre maximálny komfort a bezpečnosť pri práci.

Verte, že burgery, čevapčiči alebo napríklad plnené papriky, ktoré pripravíte z podomácky umletého a namiešaného mäsa už nebudete chcieť vymeniť za iné. Tak čo, vyskúšate to tiež?

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu